نمایش دادن همه 10 نتیجه

اتصال قابل پیاده چدنی دیسمتینگ
100
125
300
350
400
+6
50
80
150
200
250
65

اتصال قابل پیاده چدنی دیسمتینگ

1,870,000 تومان
اتصال قابل پیاده شدن در زمان نصب شیر آلات و اتصالات فلنج دار چدنی مورد استفاده قرار میگیرند.این محصول در
اسپیکات بلند
100
150
200
250
300
+1
80

اسپیکات بلند

850,000 تومان
فلنج با اسپیکات بلند چیست؟ فلنج با اسپیکات بلند مانند یک اتصال دهنده خاص است که از ماده ای سخت
اسپیکات کوتاه
100
150
200
250
300
+1
80

اسپیکات کوتاه

450,000 تومان
فلنج اسپیکات برای اتصال بین انواع اتصالات و شیرآلات فلنج دار به لوله های مانشن دار و سرساکت لوله های GRP و UPVC به کار می رود.
درپوش کور
100
125
150
200
250
+4
300
50
80
65

درپوش کور

220,000 تومان
درپوش فیلتر دیسکی مانند درب پلاستیکی است.از این محصول برای بستن یا مهر و موم کردن یکی از مسیرهای ورود

ژوئن ژیبو چدنی

552,000 تومان
ژوئن چدنی یا ژوئن ژیبو چدنی برای اتصال بین لوله‌های فولادی، چدن داکتیل، آزبست و پلی اتیلن به یکدیگر استفاده

سه راه فلنج دار چدنی

115,000 تومان
در دنیای صنعت و ساختمان‌سازی، مصالح مختلفی برای ایجاد اتصالات محکم و ایمن به کار می‌روند. یکی از این مصالح،
-20%
شیر هندلی
100
125
150
200
250
+1
80

شیر خودکار چدنی

2,200,000 تومان 1,760,000 تومان
شیر خودکار چدنی چیست و چه کاربردی دارد؟  از شیرخودکار چدنی به منظور محافظت از تجهیزات مکانیکی در برابر برگشت

کمربند چدنی

640,000 تومان
کمربند چدنی انواع مختلفی دارند که این نوع کمربند که خروجی آن مجز به فلنج میباشد کاربرد بسیار زیادی دارد. این نوع کمربند برای انواع لوله های پلی اتیلن آزبستی و چدن داکتیل تولید میشود. جنس آن از چدن نشکن است و به صورت ریخته گری تولید میشود و بعد از تراش کاری و تست قابل استفاده است. این محصول در ابعاد متنوع تولید و به فروش میرسد که شما میتوانید انواع آن را از وبسایت اتصال آنلاین تهیه کنید.

کمربند فلنجدار

108,780 تومان
 • جنس کمربند : چدن
 • مقاومت در برابر دمای بالا
 • این کمربند به وسیله پیچ و مهره در شبکه قرار میگیرد.
 • موجود در سایز های مختلف
 • قیمت بسیار مناسب
 • دارای خروجی ناف فلنج
 • قابل اتصال به لوله های مختلف
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت

امروزه تولید لوله و اتصالات افزایش قابل توجهی داشته است. استفاده از اتصالات چدنی در این بین هم بسیار قابل رشد بوده است. به صورتی که این اتصالات با قابلیت ها و ویژگی های جدید خود می توانند به راحتی خود را در بسیاری از کار ها فراهم آورند. ماهیت استفاده از اتصالات چدنی با توجه به انتقال انواع سیالات مختلف از نقطه ای به نقطه ی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

چدن یکی از آلیاژ های اهنی محسوب می شود که مانند دیگر عناصر مانند آهن، کربن، سیلیسیم، منگنز و گوگرد تولید می شود. با توجه به ویژگی که در تولید انواع اتصالات وجود دارد، اتصالات از تنوع بالایی برخوردار است. با توجه به کاربردی که دارد می تواند برای هر بخش از صنایع مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای استفاده از اتصالات چدنی

استفاده از انواع عناصر و آلیاژ هایی که در تولید انواع اتصالات مورد استفاده قرار می گیرند، با توجه به نوع کارایی که دارند؛ می توانند در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گیرند.

در واقع اتصالات چدنی با طول عمر بالایی که دارند می توانند بسیاری از مصرف کنندگان را راضی نگه دارند. از اتصالات، بیشتر در سیستم های آبرسانی و خطوط انتقال آب و فاضلاب استفاده می شود. البته به جز این مورد در موارد دیگری هم از اتصالات  استفاده می شود.

با توجه به بررسی های اتصالات چدنی با لوله و اتصالات فلزی، این اتصالات به نسبت اتصالات فلزی کمتر دچار پوسیدگی می شوند. استفاده از آن ها هزینه بر نبوده و بسیار مقرون به صرفه است.در ضمن در صورت گرفتگی لوله با استفاده از دستگاه تراکم هوا می توان آن را باز کرد.

کاربرد استفاده از اتصالات چدنی

اتصالاتی که امروزه تولید می شوند از جنس موادی چون فلزات و پلیمر ها هستند. بنابراین دارای مزایا و معایبی در استفاده هستند. همچنین این اتصالات دارای کاربرد های متنوعی هستند که به چند دسته تقسیم می شوند:

 • اتصالات دارای ساختاری هستند که دارای آلیاژ هایی مانند، آهن، سیلیسیم و کربن هستند. بنابراین با ویژگی هایی که دارند می توانند در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشند.
 •  استحکام بالای این محصول  می تواند در برابر بسیاری از فشار ها و ضربات مقاومت از خود نشان دهند.
 •  بسیار مقرون به صرفه هستند.
 •  نصب کردن این اتصالات بسیار آسان است. بنابراین به کار ها سرعت می بخشد.
 • باعث شده است تا در کاهش سرو صدا نقش جدی داشته باشد.
 • نصب اتصالات چدنی می تواند برای کاهش لرزش بسیار موثر باشد.

انواع اتصالات چدنی کدام ها هستند؟

این محصول از چدن و یا چدن داکتیل ساخته شده است. اتصالات دارای انواع مختلفی هستند که به صورت کلی به دو دسته، به اتصالات چدنی فلنج دار، اتصالات چدنی فاضلاب  تقسیم می شوند. بنابراین هر کدام دارای کاربرد و ویژگی های مخصوصی هستند.

اتصالات فلنج دار چدنی

اتصالات فلنج دار چدنی به صورت یک تکه تولید و ارائه می شود. بنابراین از فلنج هستند.

اتصالات چدنی فاضلاب

چدنی فاضلابی ، دارای یک سر کاسه ای شکل است و دارای کاربردی برای استفاده از اتصال لوله می باشد.

هم چنین براساس نوع کاربردی که دارند و به چند دسته تقسیم می شوند؛ از مهم ترین آن ها به عبارت زیر است:

زانو فلنج دار چدنی:

کاربرد  این زانو برای تغییر جهت مسیر لوله استفاده می شود و می توانند در زاویه های مختلف 90 و 45 درجه تولید شود.

سه راهی فلنج دار چدنی:

از انواع اتصالات چدنی برای انشعابات یا تغییر مسیر لوله مورد استفاده قرار می گیرد. این سه راهی دارای انواع مختلفی هستند و در بسیاری از موارد مانند؛ آب و فاضلاب، کشاورزی و… استفاده می شود.

اتصالات چدنی

کمربند چدنی:

این نمونه از اتصالات هم از انواع اتصالاتی چدنی محسوب می شود، که برای انشعاب گرفتن از خطوط لوله مورد استفاده قرار می گیرد. این اتصالات از جنس چدن خاکستری داکتیل است که از 2 بخش کمربند و نافی ساخته می شوند. بخش نافی هم به صورت رزوه ای یا فلنج دار تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

تبدیل فلنج دار چدنی:

تبدیل فلنج دار با اسم کاهنده هم شناخته می شود. در واقع نمونه دیگری از اتصالات چدنی است که در کاهش و با افزایش سایز لوله و اتصالات مورد استفاده قرار می گیرد. در سایز هایی چون 2 تا 24 اینچ وجود دارد.

دریچه های چدنی:

نمونه های دیگری از اتصالات که در صنعت فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد، دریچه چدنی است. دریچه چدنی از چدن خاکستری و یا چدن داکتیل است که برای پوشش منهول های فاضلاب در بخش های مختلفی به منظور کنترل آب، برق و گاز مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصالات چدنی با چه قیمت هایی تولید می شود؟

عوامل بسیاری در تعیین قیمت اتصالات دخیل است. به همین دلیل به علم بر این موضوع می توان قیمت های نهایی اتصالات را حدس است. بیشتر از همه باید به تحریم ها و مشکلات اقتصادی ایران توجه داشت که بر قیمت خیلی از متریال ها تاثیرگذاشته است. علاوه بر این موضوع موارد دیگری، چون برند، شرکت تولید کننده، کیفیت هم بر نوسان قیمت تاثیرگذار است. به همین جهت برای انتخاب یک محصول باید موارد بسیاری را مدنظر قرار داد.

بررسی سالم بودن لوله ها و اتصالات چدنی

خرید و نصب اتصالات چدنی نیازمند بهره گیری از افراد متخصص و با تجربه کافی در این زمینه است. کارشناسان این حوزه در زمان تهیه اتصالات چدنی  اندازه ها و استانداردهای مربوط به صنعتی که اتصالات را برای آن خریداری می کنند در نظر می گیرند.

انتخاب دقیق نوع و اندازه مناسب  و استاندارد مربوطه از اساسی ترین پارامتر های انتخاب اتصالات چدنی  است و همچنین به این موضوع آگاه هستند که اتصالات چدنی قبل از نصب و استفاده باید مورد بررسی قرار گیرند تا از سلامت آنها اطمینان حاصل شود.

به این صورت که ابتدا به صورت چشمی ظاهر آن را بررسی می کنند و سپس با وارد کردن ضربات کوچک به وسیله یک میله و یا آهن دیگر و شنیدن صدای ضربه وجود ترک ها و یا شکاف های احتمالی را تشخیص  می دهند.در لوله های چدنی اگر فقط قسمتی حتی کوچک ترک یا شکاف داشته باشد کل لوله بی استفاده خواهد شد.