وبلاگ

کلید شیر خودکار

کلید شیر خودکار

کلید شیر خودکار پلیمري که مجهز به بست و قلاب پلیمری بر روی کلید است، بیشتر در فضای سبز پارکها و میادین کاربرد دارد.

کاربرد دیگر کلید شیر خودکار در سیستمهای آبیاری نیمه متحرک می باشد که در این نوع سیستمها به جای اینکه باله های آبیاری جابه جا شوند فقط آبپاش و رایزر مربوطه جا به جا میشود.

برای آبیاری بارانی مزارع گندم ، جو ، یونجه میتوان در سیستم بارانی کلاسیک نیمه متحرک از این کالا استفاده نمود.

 

 

کاربرد شیرخودکار در آبیاری بارانی

بعنوان مثال در آبیاری بارانی کلاسیک مزارع از شیر های خودکار استفاده میشود.به این صورت که بعد از تقسیم بندی محوطه ی مورد نظر ، برای هر ناحیه شیرخودکار تعبیه میکنند و در محل مورد نظر نصب میکنند.

از طرفی از یک رایزر آلومینیومی یا یک رایزر پلیمری بعنوان کلید شیر خودکار استفاده میکنند و به سر آن آبپاش ( اسپرینکلر ) متصل میکنند.

حالا برای آبیاری محدوده ی مورد نظر ، رایزری را که سر آن آبپاش قرار دارد به هر کدام از محدوده میبرند و وارد شیرخودکار میکنند تا آبیاری محدوده مورد نظر آنجام شود. بعد از کامل شدن آبیاری ، رایزر و آبپاش را از شیرخودکار جدا کرده و برای آبیاری ، به محدوده ی بعدی میبرند. این کار چند مزیت دارد.

مزیت اول این است که با این روش ، دیگر نیاز نیست تا هزینه ی زیادی برای تهیه ی چندین آبپاش پرداخت شود و بوسیله تعداد کمتری آبپاش ، آبیاری محدوده صورت میگیرد.

مزیت دوم هم این است که در نقاطی که فشار آب کمتر از حد مورد نیاز، این روش کمک میکند تا حجم آبیاری کمتر شود تا فشار بصورت مناسب به آبپاش برسد.

کلید

کاربرد شیر خودکار در آبیاری های غیر نوین

گاهی اوقات شیرخودکار در پارک ها یا باغ هایی مورد استفاده قرار میگیرد که از سیستم های آبیاری نوین استفاده نمی کنند و هنوز با استفاده از شلنگ آبیاری را انجام میدهند. چون با توجه به اینکه امکان دارد شلنگ آبیاری به اندازه کافی بلند نباشد تا به همه ی جای باغ برسد ، در هر منطقه شیرخودکار تعبیه میکنند . حالا فقط کافیست تا شلنگ آبیاری را که به انتهای آن کلید متصل شده است را به آن منطقه ببرند و از شیرخودکار استفاده کنند

 

کلید 3

جنس شیرخودکار

جنس شیر های خودکار از پلیمر است. همانطور که میدانید ، امروزه از پلیمر استفاده های زیادی میشود. مزیت های مختلف پلیمر باعث شده تا بین مصرف کنندگان محبوبیت زیادی پیدا کند. به برخی از ویژگی های محصولات پلیمری را در اینجا  اشاره میکنیم.

مقاومت بالا

در میان سایر متریال های موجود ، پلیمر را میتوان بعنوان یکی از مقاوم ترین ها بشمار آورد. بصورتی که میتواند خیال هرکسی را از بابت شکستگی و ترک نخوردن هنگام وارد شدن فشار آب راحت کند.

بر خلاف لوازم فلزی که در اصابت با آب زنگ میزنند ، پلیمر میتواند در مجاورت آب دوام بیاورد. بدون اینکه هیچگونه خوردگی ای در آن ظاهر شود. اتصالات فلزی بعد از زنگ زدن نیاز به تعویض دارند. یا گاها بدلیل زنگ زدگی دیگر قابل استفاده نیستند و رزوه های آنها به سختی کار میکند . اما لوازم پلیمری هرگز چنین اتفاقی برایشان رخ نمیدهد.

 

کلید 2

 

صرفه جویی در هزینه

جنس پلیمر نسبت سایر متریال های موجود ، هزینه کمتری دارد. هم ماده ی اولیه ی ارزان تری دارد و هم انعطاف پذیر تر و شکل پذیر تر است. این موضوع باعث شده تا لوازم پلیمری بسیار اقتصادی و بصرفه باشند

شما میتوانید انواع کلید ، شیر خودکار و انواع دیگر اتصالات و کالاهای آبیاری بارانی و قطره ای را از وبسایت اتصال آنلاین تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *